Dlaczego warto postawić na formy Silikomart?

Formy silikonowe stają się coraz bardziej popularne, choć nie są pozbawione wad, to jednak pozwalają tworzyć wypieki i desery o naprawdę finezyjnych kształtach. Jedną z bardziej cenionych za jakość i pomysłowość swoich produktów marek jest Silikomart. Oto dlaczego warto zainteresować się silikonowymi produktami.

Na czym polega magia silikonu?

W kuchni silikon znajduje coraz szersze zastosowanie. Wszystko dlatego, że można z niego korzystać w bardzo szerokim zakresie temperatur, zarówno podczas mrożenia, jak i pieczenia. Sam w sobie nie przewodzi temperatury, więc może być wykorzystywany jako izolacja, np. w rękawicach kuchennych.

Do tego wszystkiego silikon można bezpiecznie stosować z produktami spożywczymi, nie pochłania ani zapachów, ani smaków. Co ważne silikon nie przywiera do potraw i jest wyjątkowo elastyczny, dlatego przygotowywane w nim wypieki mogą przybierać nawet niezwykłe kształty. A w ofercie Silikomart jest ich bardzo wiele. Silikon sprawdzi się przy wypiekach, ale i zimnych deserach, czekoladkach, czy żelkach.

Dlaczego marka Silikomart jest tak ceniona?

Silikomart to włoska marka specjalizująca się wyłącznie w produktach silikonowych. Oferta marki liczy w sobie kilka tysięcy przeróżnych produktów wykonanych z silikonu. Ceniona jest zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów z całego świata. Wszystko przez doskonałą jakość sowich produktów.

Wyposażenie kuchenne Silikomart to nie tylko formy do pieczenia, ale także różnego rodzaju podkładki pod ciasta, wykrojniki czy łopatki. Produkty charakteryzują się nie tylko innowacyjną formą, ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Akcesoria kuchenne Silikomart dostępne na https://sklep.polmarkus.com.pl/silikomart