Przyjęcia i okazje: Świeczki na tort

Dawno już przeminęły zwykłe torty ozdobione kwiatami i napisem „Happy Birthday”. Dziś wyglądają one jak prawdziwe dzieła sztuki, z absolutnie dowolnym motywem przewodnim. Fantazja mistrzów cukiernictwa nie zna granic. Ale tradycyjnie, zarówno najbardziej wykwintne kulinarne arcydzieło i proste domowe ciasto są ozdobione świecami, jest to nieodzowny atrybut święta, zwłaszcza dla dzieci. Istnieje wiele różnych odmian świeczek na tort, które należy uporządkować.

Historia tradycji

Ogień od zawsze odgrywał ważną rolę w życiu człowieka. Był używany od czasów starożytnych, aby spróbować przyciągnąć bogów. Świeca pojawiła się, gdy człowiek w końcu oswoił płomień. Urodziny z tortem obchodzone są już od czasów starożytnych. Nawet Rzymianie, zbierając się na przyjęcie, raczyli wszystkich słodkim ciastem. Ale kto wpadł na pomysł, aby na torcie umieścić świeczki na tort, a następnie zdmuchnąć je po wypowiedzeniu życzenia? Nikt nie wie dokładnie, skąd wziął się ten zwyczaj, ale wszyscy są przekonani, że jest piękny i oryginalny.

Świeczki na tort dla solenizanta lub solenizantki

Jest to moment, na który czeka solenizant lub solenizantka, zwłaszcza dzieci. Następnie, ze szczerą radością i zachwytem, dmuchają w płomienie, aby spełniły się ich życzenia. Uważa się, że anioł stróż jest przy człowieku w dniu jego urodzin. Jeśli solenizant ma coś w tym dniu, musi zdmuchnąć płomień, a wszystko się spełni.
Świeczki urodzinowe na torcie mogą być obecne na urodzinach, ślubach, otwarciach, chrzcinach i innych uroczystościach. świece można kupić w prawie każdym sklepie lub supermarkecie. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, różnią się jedynie kolorem. Wykonany z parafiny spożywczej. Umieszcza się je na torcie w takiej samej ilości, jak data urodzin lub pamiętna data. Nadają się do wszystkich kategorii urodzinowych osób.