Niezawodny ekspres do kawy kolbowy – co trzeba o nim wiedzieć?

Osoby, które w najbliższym czasie planują kupić niezawodny ekspres do kawy kolbowy, powinny pamiętać o tym, że producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej nie tylko sam ekspres kolbowy, ale również rozbudowane kombajny, które dodatkowo oferują na przykład mielenie kawy.

Na które elementy zwrócić uwagę?

Porównując dostępne na rynku urządzenia warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, rozmiar i cenę, ale również na ciśnienie wody. Wysokiej klasy ekspres do kawy kolbowy powinien zaoferować ciśnienie minimum 15 barów. W dużej mierze to właśnie takie ciśnienie pozwoli wydobyć prawdziwy aromat ze zmielonej kawy. Kolejnym ważnym elementem jest wysoka jakość wykonania. Dobry ekspres powinien być oczywiście wykonany z porządnej obudowy, która jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale również łatwa w czyszczeniu. Wiele nowoczesnych ekspresów do kawy kolbowych ma wyjmowane elementy, które bez żadnego większego problemu można myć w zwykłej zmywarce. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Co warto wiedzieć

Jeżeli chodzi o popularne ekspresy kolbowe, to na półkach sklepowych można znaleźć także nowoczesne ekspresy dźwigniowe. Aby skorzystać z tego typu urządzeń wymagana jest odpowiednia siła mięśni. Za pomocą dźwigni, możliwe jest przepuszczenie wody przez zmieloną kawę. Obsługa ekspresów tego typu wymaga nie tylko większej siły fizycznej, ale również odpowiedniej precyzji i dużego doświadczenia. Wysokiej klasy domowy ekspres do kawy kolbowy od renomowanego producenta można kupić już od 400 zł.